В цьому навчальному році започатковано новий проект Всеукраїнські змагання «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Протягом грудня 2023 року-січня 2024 року в школах області відбулися змагання з: баскетболу (дівчата та хлопці), волейболу (дівчата та хлопці), футзалу, спортивного орієнтування, черлідингу. За їх результатами було сформовано 1932 команди.

Вінниччина увійшла у п’ятірку областей за кількістю залучених до змагань команд. Загалом в Україні зареєструвалося понад 25 тисяч команд.

З 21 березня в районах розпочався третій етап змагань. Цей етап триватиме до кінця квітня, і ми дізнаємось, які команди кращі в області. Саме вони представлятимуть наш регіон на загальнодержавному рівні.

ІІІ районний етап Всеукраїнських змагань шкільних ліг «Пліч-о-пліч» 3 квітня об’єднав кращих спортсменів 9-ти команд різних громад Жмеринського району на базі Барської ДЮСШ.

Під час відкриття народна депутатка України, голова Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Ірина Борзова акцентувала, що наші мужні захисники пліч-о-пліч захищають нас на лінії фронту, а молодь з різних куточків України пропагує здоровий спосіб життя, займається спортом і бере участь у всеукраїнських змаганнях «Пліч-о-пліч».

У цей день команда Жмеринського ліцею №5 гідно представила нашу громаду на змаганнях і виборола одразу 2 призові місця: І місце з черлідингу та ІІІ місце з баскетболу.

Урочиста частина відбулася із вшанування пам’яті усіх Героїв, які загинули у боротьбі за Україну.

Під час виконання Державного Гімну України в залі не було жодної людини, яка б не співала з рукою на серці:

«Ще не вмерла України і слава, і воля.

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці».

Щирі вітання учасникам змагань адресував відомий український актор та шоумен, амбасадор змагань «Пліч-о-пліч» на Вінниччині Олександр Теренчук, який підкреслив важливість спорту у житті кожної людини.

«Спорт – то є велика сила, яка виховує цілеспрямованість і характер. Якщо ви думаєте, що я просто актор, то я скажу, що я закінчив факультет фізичного виховання, 7 разів ставав чемпіоном області з легкої атлетики, тому я знаю, якою кропіткою працею як спортсменів, так і їхніх тренерів здобуваються успіхи і перемоги.

Дякую вам за те, що ви займаєтеся спортом! Дякую вашим батькам, тренерам, а найголовніше – нашим Захисникам, завдяки яким ми можемо проводити змагання в Україні, на українських стадіонах, українських школах, під українським прапором!», – зауважив Олександр Теренчук.

Начальник Жмеринської військової адміністрації, депутат обласної Ради Інна Цимбал привітала усіх учасників з різних куточків Жмеринського району та побажала командам успіхів.

Щирі вітання адресував усім гостям Барський міський голова Володимир Саволюк, який гостинно зустрів усі команди району в одному з кращих спортивних комплектів Вінниччини – Барській ДЮСШ.

Змагання відбувалися згідно жеребкування. Відкриття супроводжувалося виступами творчих колективів міста Бар.

Першими виступили команди з черлідингу, а за ними – спортсмени-баскетболісти.

У змаганнях з черлідингу взяли участь 5 команд. У підсумку І місце виборола Жмеринська громада (ліцей №5)

ІІ місце – Станіславчицька громада (опорний заклад ЗСО)

ІІІ місце – Шаргородська громада (ліцей №2)

У змаганнях з баскетболу участь взяли 4 команди.

В результаті І місце виборола Барська громада (ліцей №4)

ІІ місце – Шаргородська громада (Плебанівський ліцей)

ІІІ місце – Жмеринська громада (ліцей №5).

Попереду на переможців чекають змагання на обласному етапі та всеукраїнському.

Вболіваємо за спортсменів Жмеринського району з девізом змагань: «Пліч-о-пліч – переможемо разом!».