Вони з легкістю спілкуються польською і розповідають про свої нові знайомства і захоплення у Варшаві. Випускниці школи-гімназії та школи №3 стали переможницями обласного та всеукраїнського етапів олімпіади, а сьогодні із захопленням діляться враженнями про участь у міжнародному етапі та навчання у польських університетах.

Знайомтеся: Аліна Паламарчук та Діана Мерценюк – вихованки спілки поляків «Єдність», а нині успішні студентки вищих навчальних закладів. Жмеринчанки знайшли можливість зустрітися зі своєю викладачкою польської Юлією Кулик та журналістами «Жмеринської газети».

На запитання, що надихнуло у школі вивчати польську, Аліна Паламарчук розповідає: «Одна цікава життєва ситуація. Я займалася вокалом в ансамблі школи-гімназії, ми співали польською мовою з нашим викладачем Тетяною Соловйовою. Чесно скажу, не завжди розуміли, про що співаємо, але виступали дуже красиво. Та одного разу, коли я була в 7 класі, після виступу до нас підійшов консул з Польщі та запитав щось польською, звісно, ми не змогли йому відповісти, і це мене дуже засоромило. Я переосмислила в собі ситуацію, і зрозуміла, що хочу з легкістю говорити польською і англійською. Надалі я почала ходити на курси польської, які викладала Юлія Кулик, записалася на участь у міжнародному обміні студентів та викладачів, отримала певний досвід і почала рухатися вперед», – розповідає Аліна.
Усі ми пам’ятаємо Аліну Паламарчук надзвичайно активною у нашому місті. Жодне свято чи подія не обходилися без її участі. Своїми лідерськими якостями вона очолила школу-гімназію як президент школи, а згодом стала лідером громадської організації «Асоціація юних жмеринчан». За свою активну громадську позицію дівчина підкорила звання міського конкурсу «Молода людина року».

Я змалечку любила відповідальних і серйозних людей, і тому мій вибір був на користь дипломатичної служби

Із можливих 100 балів міжнародного етапу олімпіади з польської Аліна Паламарчук набрала 96 балів – лише 4 бали не вистачило для отримання сертифікату на безкоштовне навчання, однак це не завадило на шляху для здійснення мрії.

«Я змалечку любила відповідальних і серйозних людей, і тому мій вибір був на користь дипломатичної служби. Мій факультет «Міжнародні відносини» знаходиться на 12 поверсі в самому центрі Варшави – польського приватного університету Collegium Civitas. Усе розпочалося з участі в олімпіаді, і я не жалкую, що так ретельно готувалася до її участі. Хоча часу було зовсім мало, але Юлія Кулик допомогла прочитати певну літературу, публікації. Я любила в школі вивчати історію, і польсько-українська історія часто перепліталися, тому мені з легкістю вдалося виграти обласний та всеукраїнський етапи. А міжнародний проходив у Варшаві, змагалися учні з трьох різних країн. Приємно, що церемонія нагородження відбувалася у палаці президента, і сертифікати лауреатам та переможцям вручала Перша леді. Поляки багато уваги приділяють популяризації своєї культури», – говорить дівчина.

Аліна Паламарчук з дружиною Президента Республіки Польща з Агатою Корнгаузер – Дуда

Активна, мужня та вольова жмеринчанка вихрем увірвалася у життя поляків і вже за кілька місяців її мову не могли відрізнити від своєї навіть корінні поляки.

Сьогодні Аліна навчається на 2-му курсі, грає у дорослій збірній з волейболу, багато читає і мріє допомагати людям на дипломатичній службі.

Не менш надихаючою є історія випускниці школи №3 Діани Марценюк, яка за кількістю балів ЗНО вступила до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, однак свій вибір зробила на користь польського університету імені К’юрі-Складовської. Сьогодні вона вивчає когнітивістику, майбутнє своє бачить у сфері ІТ.

Діана вивчає когнітивістику в Польщі, майбутнє своє бачить у сфері ІТ

«У школі я більше захоплювала гуманітарними науками, в 9 класі почала вивчати польську мову у спілці поляків «Єдність», брала участь у конкурсах та на запрошення Юлії Василівни, взяла участь в олімпіаді з польської. Перший етап полягав у знаннях історії Польщі різних періодів, на всеукраїнському етапі потрібно було презентувати власний проєкт певного історичного періоду, а на міжнародному етапі ми спілкувалися польською з професорами польських університетів під час усного екзамену. Змагатися цьогоріч довелося із представниками молоді з 10-ти країн: України, Білорусі, Литви, Німеччини, Австрії, Голландії, Бельгії, Норвегії, Франції та Греції. На жаль, у зв’язку з карантином екзамен відбувся в онлайн режимі, а поїздку до Польщі відклали на певний час», – розповіла Діана.

Головною нагородою для лауреатів олімпіади є безкоштовний вступ у державні польські університети

Викладач польської та голова Спілки поляків «Єдність» міста Жмеринки Юлія Кулик розповідає, що головною нагородою для лауреатів олімпіади є безкоштовний вступ у державні польські університети (Ягелонський університет, університет Марії К’юрі-Складовської, Опольський університет, Вармінсько-Мазурський). Додатково для учасників ІІІ фінального етапу передбачені грошові та речові винагороди, а також кількаденне перебування з екскурсією у містах Польщі.

«Олімпіада з історії Польщі – це ініціатива Польського Історичного Товариства, організованого Фондом Свободи та Демократії. Головною метою є зацікавлення молоді історією, а також створення умов для поглиблення знань», – говорить Юлія Кулик.

В опорному закладі загальної середньої освіти №5 (школа-гімназія) вже багато років діти мають можливість вивчати польську мову. У школі облаштований кабінет польської, де проходять офіційні зустрічі із представниками з міст-побратимів Жмеринки із міста Скаржисько-Каменна та Сендзішува-Малопольського. Вихованці беруть участь у всеукраїнських диктантах з польської, поетичних конкурсах та олімпіадах.

«Вже понад 200 моїх вихованців успішно навчаються у Польщі, працюють та виховують із сім’ями діток. Мені приємно, що наша спілка працює, і є результати нашої роботи. Ми часто зустрічаємося на свята, обмінюємося оплатками на Різдво, бажаємо один одному приємних свят, підтримуємо один одного», – говорить Юлія Василівна.

Офіс спілки поляків знаходиться по вулиці Павлова, стати учасником може кожен бажаючий, який має польське коріння або прагне дізнатися більше з історії та культури Польщі.

Пишаємося юними жмеринчанками, які ставлять перед собою мету, вчать іноземні мови, наполегливо йдуть до здійснення своїх мрій, та повертаються до рідного міста із вдячністю та новим досвідом.

За матеріалами – Жмеринка.City

    Author