До 31 січня триває реєстрація вчителів початкової школи для участі в сертифікації 2021. Наразі у Запорізькій, Кіровоградській, Сумській та Чернівецькій областях вже зареєстровано гранично допустиму кількість учасників. Під час додаткового періоду реєстрації подати заяви зможуть усі охочі вчителі незалежно від квоти у області.

Станом на 26 січня сформовано 1287 реєстраційних карток-заяв учителів, які виявили бажання пройти сертифікацію педагогічних працівників. Це 64% гранично допустимої кількості у 2000 учасників цьогорічної сертифікації.

Наразі у чотирьох областях – Запорізькій, Кіровоградській, Сумській та Чернівецькій – припинено прийом документів, оскільки зареєстровано гранично допустиму кількість учасників. Натомість найменше карток-заяв сформовано у Київській (17% квоти області), Закарпатській (31%) та Дніпропетровській (38%) областях.

28-31 січня триватиме додатковий етап реєстрації, під час якого подати заяви зможуть усі охочі вчителі початкової школи незалежно від квоти у тій чи іншій області.

Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.

Щоб зареєструватись на сертифікацію, необхідно заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті Українського центру оцінювання якості освіти і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру. Докладно про реєстрацію можна прочитати за посиланням.

Перший етап сертифікації − незалежне тестування − відбудеться 27 лютого. Його організовує Український центр оцінювання якості освіти.

Два наступні етапи проводитиме Державна служба якості освіти України:

  • самооцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації (29 березня – 20 квітня);
  • вивчення практичного досвіду учасників сертифікації (20 вересня – 12 листопада).

Вчителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. Усі процедури адаптовано до ймовірних умов карантинних обмежень і за потреби проводитимуться за допомогою онлайн-інструментів.

Сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Мета сертифікації − виявити і заохотити вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Нагадаємо, сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги.

За матеріалами – Міністерство освіти і науки України

    Author