У неділю, 16 вересня, в Україні відзначатиметься День працівників лісу. Цей день об’єднує усіх, хто оберігає та примножує лісові багатства, сприяє раціональному використанню лісового фонду.


Сьогодні на Фонтанній площі вінницького центрального парку відпочинку відбувся І обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс», участь у якому взяли представники шкільних лісництв Вінниччини. У минулому році між ДП «Жмеринський лісгосп» та Загальноосвітньою школою І-ІІІ ст. №1 було укладено Меморандум про співпрацю. Протягом року діти школи на чолі із педагогами та головою шкільного лісництва «Подільські діброви» Анастасією Гранецькою брали активну участь у конкурсах, акціях, висаджували дерева, влаштовували благоустрій лісових територій, вчилися робити годівнички для тварин.


Під час виступу на фестивалі учні школи №1 мали можливість у цікавій формі розповісти про свою любов до лісу, про те, як вдається пропагувати озеленення та збереження лісу серед своїх ровесників. Працівники Жмеринського лісгоспу на чолі з керівником Петром Бендерою подарували молодим лісівникам новий форменний одяг, пізнавальну літературу, подякували за виступ та пригостили смачним обідом. Директор школи Сергій Шмаль подякував лісничим за тісну співпрацю та заохочення учнів до вибору майбутньої професії.
Краще довга дорога до лісу, аніж коротка до аптеки – ці слова ніколи не вийдуть з моди, адже головна роль лісу це не деревина, а здоров’я усіх нас. Таким був лейтмотив усього фестивалю та виступів учнівських агітбригад.


Фестиваль було приурочено важливій даті в історії лісового господарства Вінниччини – 100-річчю утворення Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, яке відзначатиметься 14 лютого 2019 року.

Матеріал “ЖМЕРИНСЬКА ГАЗЕТА