22-23 квітня у Жмеринці відбувся І етап змагань військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) серед молоді нашої громади.

Гра, заснована на традиціях козацької слави, має на меті виховати дітей духовно і фізично, навчити орієнтуватися на місцевості, долати труднощі і перешкоди на шляху, знати історію України, вміти надавати першу домедичну допомогу, а також загартувати мужність, сміливість та світогляд здорового способу життя.

У цьому році за кубок змагалися 10 команд Жмеринських ліцеїв.

Перемогу виборола команда Жмеринського ліцею №1 «СокОли».

Автор: Жмеринка.city

Кращі моменти передаємо у наших і фото і відео.

Участь у цьогорічних змаганнях взяли 10 команд: рій «СокОли» ліцей №1, рій «Незламні» ліцей №2, рій «Компанійці» ліцей №3, рій «Нащадки козацької слави» ліцей №4, рій «Нові отамани» ліцей №5, рій «Підкова» ліцей №6, рій Браїлівського ліцею «Козацька воля», Кармалюківський рій «Хоробре серце», Мартинівський рій «Патріоти» та Почапинецький рій «Джмелі».

Розпочалися змагання із вшанування пам’яті усіх загиблих за Україну Героїв та виконання Державного Гімну України.

Учасників змагань привітала заступник начальника управління освіти Тетяна Кісілюк.

«Сьогодні ця гра набула особливого значення, адже вона не лише допомагає молоді здобути необхідні навички, а й виховує патріотизм, любов до Батьківщини, повагу один до одного. Це чудова можливість проявити себе, свою сміливість, характер. Я бажаю усім учасникам показати усе на що вони здатні й гарно провести час», – зазначила Тетяна Кісілюк.

Оцінювали команди представники Збройних Сил України, Національної поліції, екстреної медичної допомоги, міського історичного музею, Центру професійного розвитку педагогічних працівників та вчителі-предметники.

У перший день змагань команди демонстрували свої вміння з 4-х дисциплін: фізичної підготовки, орієнтування і цілевказання «Пластун», історичної інтелектуальної вікторини «Відун» та стройового шикування «Впоряд».

Йти рівним строєм – для більшості команд виявилося найскладнішим з усіх випробувань. Тож, до нього, за словами учасників, готувалися найдовше.

Дмитро Бондаренко із позивним «Залужний» з Кармалюківського ліцею Жмеринської громади.

Разом зі своїм братом Денисом і вчителем фізкультури Олександром Кривіцьким, який нещодавно повернувся з фронту до рідної школи, вони захищають честь свого освітнього закладу на змаганнях «Сокіл (Джура)».

«Найдовше ми готувалися до конкурсу «Впоряд». Ходити одностроєм всім разом, синхронно, виявилося, не так уже й легко. Але думаю, ми впоралися непогано», – каже ройовий команди «Підкова» Жмеринського ліцею №6 Дмитро Ластовецький.

Ройова команди «Нащадки козацької слави» ліцею №4 Діана Зінчук каже, що у її команди проблем із маршируванням не було. Хлопці та дівчата по рою сумлінно виконували усі її вказівки.

«Я дуже давно хотіла випробувати себе у цій ролі і сьогодні мені дуже сподобалося. Незважаючи на те що я дівчина, уся моя команда дослухалася до мене. Вважаю, що ми достойні перемоги, але, якщо не вдасться – ми врахуємо усі помилки й будемо готуватися ще краще», – ділиться враженнями Діана.

Другого дня учасники змагалися у метанні гранати, стрільби з пневматичної зброї, долали смугу перешкод та демонстрували свої знання та навички з домедичної допомоги, а саме накладанні турнікету та зупинки крові.

За підсумками змагань на всіх етапах перше місце виборола команда «Соколи» Жмеринського ліцею №1. Друге місце посіла команда «Незламні» ліцею №2. 3-тє місце здобула команда «Підкова» Жмеринського ліцею №6.

Заступник начальника управління освіти Тетяна Кісілюк привітала переможців та подякувала педагогам освітніх закладів за гарну підготовку до змагань та побажала, аби цим юнакам та дівчатам ніколи не довелося застосовувати ці навички у реальних життєвих ситуаціях.

У конкурсі «Впоряд» І місце виборола команда Жмеринського ліцею №1, ІІ місце – ліцей №5, ІІІ місце – ліцей №2.

У конкурсі «Метання гранати» І місце підкорила команда Мартинівського ліцею та Почапинецького ліцею, ІІ місце – ліцей №1, ІІІ місце – ліцей №5 та ліцей №6.

У конкурсі «Пластун» (орієнтування і цілевказання) перемогу виборов ліцей №1, ІІ місце – Мартинівський ліцей, ІІІ місце – ліцей №4.

У конкурсі «Стрільба з пневматичної зброї» І місце виборов ліцей №5, ІІ місце – ліцей №2, ІІІ місце – Почапинецький ліцей.

У конкурсі «Інтелектуальна гра «Відун» перемогу виборола команда ліцею №4, ІІ місце – ліцей №5, ІІІ місце – Кармалюківський ліцей.

У конкурсі «Рятівник» І місце виборола команда ліцею №2, ІІ місце – ліцей №5, ІІІ місце – ліцей №1.

У конкурсі «Туристсько-спортивна смуга перешкод» І місце виборола команда ліцею №1, ІІ місце – ліцей №2, ІІІ місце – Кармалюківський ліцей.

У конкурсі «Фізична підготовка» І місце здобув ліцей №1, ІІ місце – Браїлівський ліцей імені В.Забаштанського, ІІІ місце – Кармалюківський ліцей.

Під час церемонії нагородження команди призери та команда переможець одержали медалі та кубки. Заступник начальника управління освіти Тетяна Кісілюк подякувала педагогам освітніх закладів за гарну підготовку до змагань та побажала, аби цим юнакам та дівчатам ніколи не довелося застосовувати ці навички у реальних життєвих ситуаціях.