Міністерство освіти і науки в черговий раз нагадало: в умовах дистанційного навчання школи можуть самостійно визначати деталі освітнього процесу і завершення навчального року, а підсумкове оцінювання може здійснюватись віддалено. Відповідний лист-роз’яснення опубліковано на сайті МОН.

Листом роз’яснено особливості оцінювання учнів в умовах дистанційного навчання. Визначено умови:

  • поточного, формувального та підсумкового оцінювання;
  • оцінювання учнів 1-2-х класів та 3-х пілотних класів НУШ;
  • підсумкового оцінювання учнів, які навчаються за індивідуальною формою;
  • зарахування учнів до 5-х класів закладів загальної середньої освіти. 

Роз’яснення передбачає, що оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року

Керівникам шкіл рекомендовано затвердити графіки видачі свідоцтв про здобуття базової середньої освіти випускникам 9-х класів, враховуючи протиепідеміологічні вимоги.

Учням 1-8-х, 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 навчального року.

Що ж стосується матеріалу, який вивчався дистанційно, рекомендовано у 2020-2021 навчальному році збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній рік, а у 2-11-х класах провести вхідне оцінювання рівня знань учнів за 2019-2020 н. р.

Важливо, що з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.

Повідомлення можна переглянути на офіційному сайті МОН.