УКРАЇНА 
 ЖМЕРИНСЬКА МІСЬКА РАДА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 
 Управління освіти


 НАКАЗ 

№51 

19 червня 2020 р.

Про безоплатність здобуття освіти

Керуючись ст. 140, 146 Конституції України, ст. 42, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, нормами Закону України “Про освіту”, Порядком отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року №1222, пункту 105 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 року, листа Міністерства освіти і науки України від 05.09.2013 №1/9-608 “Щодо благодійних внесків” та з метою недопущення порушення прав дітей на безкоштовну дошкільну, загальну середню та позашкільну освіту, порушення з боку керівників закладів освіти Жмеринської міської ОТГ,

НАКАЗУЮ:

Керівникам закладів освіти:

1.1. Дотримуватись положень Конституції та законів України в частині реалізації права дітей на безоплатне здобуття освіти.

Постійно

1.2. Заборонити будь-які форми тиску на батьків щодо сплати ними будь-яких коштів чи їх примушування до придбання робочих зошитів, посібників, телевізорів, комп’ютерної техніки, проведення ремонтних робіт у класах, групах, тощо.

Постійно

1.3. Категорично заборонити збір готівкових коштів учасниками освітнього процесу та працівниками закладів освіти.

Постійно

1.4. Покласти персональну відповідальність за вчинення протиправних дій щодо збору коштів у закладах освіти, приховування інформації про надходження та використання всіх отриманих коштів, за своєчасність та достовірність надання інформації, розміщеної на онлайн-ресурсі на керівників закладів освіти.

1.5. Приймати і використовувати благодійні внески та спонсорську допомогу виключно на добровільних засадах відповідно до Закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації” та Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами та закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування.

Постійно

1.6. Провести онлайн наради з педагогічними працівниками, на яких розглянути порядок отримання та використання благодійної та спонсорської допомоги.

2. Довести даний наказ до відома педагогічних працівників закладів освіти.

3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Аліна ТВЕРДОХЛІБ

Начальник управління освіти