Жмеринські освітянки, які успішло склали ЗНО та пройшли сертифікацію

У минулому році ми писали про першу ластівку зі Жмеринки, яка обрала непростий шлях до самовдосконалення та саморозвитку – вчитель школи №6 Олена Мазуркевич стала першим педагогом в місті, яка успішно пройшла сертифікацію вчителів.

У цьому році ще шестеро сміливців з 4-х шкіл Жмеринки успішно підкорили вершини усіх етапів: від ЗНО – до перевірки експертів з інших областей України.

Знайомтеся: Оксана Заміховська (школа №1), Вікторія Западинська (школа №1), Наталія Цирканюк (школа №3), Наталія Мацишена (школа №3), Віра Блащук (школа №5) та Наталя Захарчук (школа №6) – саме вони ті шестеро, так сказати, першопрохідців, творчих педагогів рідного міста, які змогли довести собі та іншим, що вони найкращі!

Успішно склали ЗНО та пройшли екзамени від освітніх експертів з різних куточків України!

Усі шестеро освітян працюють у початковій школі, мають різний педагогічний стаж і власні секрети підходів до дітей. Вони вимогливі до себе та оточуючих, завжди прагнуть до самовдосконалення і не бояться робити кроки назустріч новому. Цим вони завжди підкорюють серця маленьких дослідників.

У минулому році зі всіх учасників по Україні успішно до фінішу дійшли 80% педагогів, цьогоріч бар’єр подолали 53%. У І етапі вчителі здавали ЗНО, варто зауважити, що питання стосувалися не лише власних шкільних дисциплін, а й стосувалися нормативної бази, державних стандартів, психології, інклюзії, педагогіки, створення сучасного освітнього середовища, математики, української мови, географії, біології, виховної роботи, співпраці з батьками та багатьох інших тем, з якими доводиться працювати педагогам.

З якими труднощами довелося зустрітися освітянам на шляху до успіху та що їх мотивувало пройти сертифікацію, яка до цих пір залишається необов’язковою, – читайте у наших діалогах.

Вікторія Западинська, вчитель початкових класів школи №1. Стаж роботи 17 років.

«Після участі у конкурсі Вчитель року мені вже було не так страшно брати участь у сертифікації (ред. – посміхається. Нагадаємо, що у минулому році Вікторія Петрівна здобула перемогу у міському конкурсі Вчитель року-2020 та увійшла у сімку кращих педагогів Вінниччини у номінації «Початкова освіта»), це був навіть певний азарт: чи зможу я подолати і цю сходинку?

Вікторія Западинська

Тести на ЗНО були не складні, а от хвилювання були переді ІІІ етапом, адже у зв’язку з карантином екзамен з експертами мав відбуватися онлайн. І продемонструвати через екран свій практичний досвід за кілька годин не прост. Ми боялися, що нас не зрозуміють, хотіли бути почутими, щоб екзаменатори зрозуміли наш систематичний підхід. Однак мені вдалося набрати 98 балів зі 100, я задоволена результатом! Для тих, хто планує сертифікацію проходити у цьому році раджу більше уваги приділити теорії, концепції, адже ми більше вчителі-практики, а нормативна база завжди оновлюється.

Оксана Заміховська, вчитель початкових класів школи №1. Стаж роботи 30 років.

«Було цікаво перевірити власні сили, тому і наважилася на сертифікацію. Працюючи за концепцією Нової Української школи ми змушені бути, як кажуть, у тренді усіх сучасних вимог. Ми створюємо сучасний освітній простір та реалізуємо ключові компетентності для розвитку дитини.

Оксана Заміховська

Моїми експертами-екзаментаторами були завучі старшої школи із міста Полтава. Впродовж двох годин дистанційно вони мали можливість ставити запитання із теоретичного і практичного блоків. І коли ти не знаєш, що тебе можуть запитати, відчуваєш певне хвилювання, але досвід та практичні вміння у такі хвилини приходять на допомогу. Звісно, після сертифікації відчуваєш себе більш впевненою, адже ми самі собі довели, що здатні на більше».

Наталя Василівна Мацишена, вчитель початкових класів школи №3. Стаж роботи 23 роки.

«Найважчим було зважитися на цей крок. Спочатку не дуже хотілося, але потім вирішила, що все нове – цікаве і варте до пізнання. Сертифікація – це можливітсь самореалізуватися, перевірити себе і свої можливості, це певний досвід, який може підказати, над чим потрібно вдосконалити себе.

Наталя Мацишена

Найбільшим моїм стимулом став мій син, який в минулому році успішно склав ЗНО та вступив до Донецького національного університету. Він повірив у власні сили та в мої, найбільше за мене хвилювався та підтрмимував у всьому (ред. – син Роман Варовей, учень школи №5, який неодноразово підкорював призові місця конкурсів, змагань, брав активну участь у житті школи та міста).»

Наталя Володимирівна Цирканюк, вчитель початкових класів школи №3. Стаж 15 років.

«До проходження сертифікації мотивувала адміністрація школи, але я не шкодую про свій вибір. Це нова сходинка до самовдосконалення і можливість оцінити власні сили. Найбільше запам’ятався досвід спілкування з експертами з Дніпра, я набрала 95 із можливих 100 балів у блоці опитування, що стосувалися різних теоретичних блоків та нормативної бази.

Наталя Цирканюк

А найважчим видалися завдання з математики середньої школи, багато рівнянь були більше, ніж на листок А4, тому довелося готуватися до ЗНО за всіма шкільними предметами. Це непросто, але цікаво. Вважаю, що кожен має спробувати цей шлях самовдосконалення та професійного росту».

Віра Сергіївна Блащук, вчитель початкових класів школи №5. Стаж роботи: 40 років.

«Пройти сертифікацію мене підштовхнула мотивація перевірити власні сили, і твердо знати: Я маю власну оцінку і хороший багаж знань! Я набрала 96,5 балів зі 100, на менше і не розраховувала. Для тих вчителів, які ще вагаються, хочу сказати одне: Це не страшно! Будьте впевнені у своїх силах і щодня вдосконалюйте себе!

Віра Блащук

Моїми супервізорами стали експерти з Чернівецької області. Вони мали змогу не лише перевіряти мої вміння і знання, нам було приємно поділитися власним досвідом і поспілкуватися на освітні теми. Я розповіла, що працюю з дітьми за педагогічним проєктом «Інтелект України», який реалізується за іншими методиками та підходами. Діти навчаються за окремими підручниками та зошитами, мають хорошу підготовку ще до початку школи, швидко опановують нові знання, з 1 класу працюють з картами, працюють над логічними завданнями, тренують мислення, не бояться виступів перед публікою, адже вчать риторику, етику та комплексно пізнають світ».

Наталя Григорівна Захарчук, заступник директора школи №6 з навчально-виховної роботи початкової школи. Стаж роботи: 16 років.

«Участь у сертифікації – це здатність до самокритики та можливість професійно вдосконалити себе. Я працюю на посаді заступника директора, і для мене особисто важливо бути в курсі усіх важливих змін, щоб мати можливість бути порадником для інших.

Наталя Захарчук

Кажуть, що найважче виправляти самого себе, і головне – не боятися отримувати нові знання. Якщо ви прагнете омолодитися, і відчути себе учнем, не бійтеся сертифікації, адже це можливість реально оцінити себе, свої знання і вміння, а також побачити, над чим варто ще працювати».

Усі педагоги, які успішно пройшли сертифікацію, додатково отримуватимуть доплату до зарплатні у розмірі 20%

Аліна Твердохліб – начальник управління освіти Жмеринської міської ради

Начальник управління освіти Аліна Твердохліб повідомила, що усі педагоги, які успішно пройшли сертифікацію, додатково матимуть доплату до зарплатні у розмірі 20%. Цьогоріч у Вінницькій області 78 освітян подали заявки на участь у сертифікації. У загальному підсумку успішно пройшли усі етапи сертифікації 33 учителя з Вінниці, та 16 з області, у числі яких 6 освітянок зі Жмеринки.

18 січня розпочалась реєстрація для участі у сертифікації педагогічних працівників 2021. Реєстрація триватиме до 31 січня, а перший етап сертифікації – незалежне тестування – відбудеться вже 27 лютого.

За матеріалами – Жмеринка.City

    Author