Про навчання під час війни, успіхи та досягнення, виклики та нові знайомства говорили освітяни Жмеринської громади на щорічній освітянській колегії 5 травня у школі №6. Цього дня представники освітньої галузі заслухали звіт начальника управління освіти Аліни Твердохліб, обговорили нові можливості і виклики дистанційного навчання, підвели підсумки участі у всеукраїнських олімпіадах, а також оглянули нову ресурсну кімнату, класи Нової Української Школи та харчоблок у школі №6.
Участь у колегії взяли заступник міського голови Ольга Боровська, начальник управління освіти Аліна Твердохліб, фахівці управління освіти, директори та адміністрація усіх освітніх закладів громади, які були підключені до присутніх через телеміст.
Начальник управління освіти Аліна Твердохліб розповіла, що з самого початку війни усі освітні заклади та працівники освіти згуртувалися та допомагали усім, хто потребує допомоги – школи відкрили свої двері для переселенців, як пункти евакуації, працівники освітніх закладів плели захисні сітки, передавали смаколики захисникам України та піклувалися про тих, хто через війну залишив свої домівки та приїхав до Жмеринської громади.
Все це присутнім показали у відеоролику під популярну композицію «Доброго вечора, ми з України», а по завершенню Аліна Петрівна подякувала кожному за роботу, доброту та допомогу. Школи і садочки з початку війни перетворилися на пункти евакуації

Фінансова автономія, децентралізація, інвестиційний аудит – яким виявився 2021 рік для освіти

Автор: Фото Жмеринка.City

Надалі Аліна Твердохліб розповіла присутнім про те, яким став 2021 рік для усіх освітян громади.
«Вперше у 2021-му освітні заклади громади отримали фінансову автономію та опанували фінансову програму європейського зразка «ISpro». До Жмеринської громади в рамках децентралізації доєдналися 17 освітніх закладів, і ми стали великою освітянською родиною, яка наразі налічує 38 закладів освіти. Школа №4 успішно пройшла аудит Державної служби якості освіти
У школі №4 у 2021-му представники державної служби якості освіти провели інвестиційний аудит, і я вдячна директору Михайлу Бігуну та усім працівникам закладу за гарний результат та високий показник усіх перевіряючих модулів.
У 2021-му ми оптимізували ще 4 заклади освіти. Зокрема, філії с. Щученці, Рів, Сідава та Біликівці. Отмізації наразі потребують також інші заклади. Нам потрібно рухатися вперед та робити все, щоб надавати учням якісну та доступну освіту. У 2021-му ми навчалися та вдосконалювалися, провели традиційну серпневу «не конференцію», на яку запросили спікерів з Вінниці, Києва та Інституту модернізації, та колегію у лютому на базі школи №5 з питань харчування та інклюзії. Ми продовжуємо відкривати двері ресурсних кімнат в закладах освіти, а ще вперше у громаді відкрили медіатеку на базі школи №4 та влаштували для випускників справжню пінну вечірку у міському парку», – мовила Аліна Петрівна.

У 2021 році фахівці управління освіти залучили 10 мільйонів гривень позабюджетних коштів

«Управління освіти у роботі задіює додаткові інвестиції – державні та обласні субвенції. Ми беремо участь у проектах «Спроможна школа» та «Велике будівництво». Все це стає можливим завдяки наладженій співпраці управління освіти з міською радою та директорами освітніх закладів. Саме завдяки цьому у 2021-му ми залучили 10 млн. грн. позабюджетних коштів на розвиток освітніх закладів громади», – акцентувала очільниця освітньої галузі Аліна Твердохліб та розповіла, що у 2021-му та на початку 2022-го з візитом до закладів освіти завітали народна депутатка Ірина Борзова, голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов, голова обласної ради Вячеслав Соколовий, міський голова м. Вінниці Сергій Моргунов, екс-прем’єр Володимир Гройсман та в.о директора департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Володимир Буняк.
У ході звіту Аліна Твердохліб розповіла про капітальний ремонт та відкриття нового дитячого садочка, ремонти харчоблоків та вбиралень в закладах освіти, заміну систем опалення в закладах освіти.
З вітальними словами до представників освітянської галузі звернулася заступник міського голови Ольга Боровська. Ольга Геннадіївна подякувала кожному за роботу у непростий час та акцентувала, що в наступному році пріоритетом при виділенні бюджетних коштів стане розподіл фінансування не лише на утримання закладів освіти, а й на розвиток.

Автор: Фото Жмеринка.City

Дистанційне навчання – як допомога, а не чергове хвилювання

Автор: Фото Жмеринка.City

Надалі мову вели про дистанційне навчання. Заступник начальника управління освіти Людмила Щурик наголосила, що мета дистанційного навчання під час війни – не лише засвоєння нових знань, а й психологічна підтримка, спілкування, перемикання уваги дітей, воно повинно стати допомогою, а не черговим стресом та хвилюванням для дитини.
Людмила Анатоліївна розповіла, що фахівці управління освіти під час дистанційного навчання перевіряли проведення уроків та заходили на онлайн-уроки до вчителів закладів освіти громади. Підбірку найкращих уроків присутнім продемонстрували у відеоролику.

10 призових місць на Всеукраїнських олімпіадах завоювали учні шкіл Жмеринської громади

Автор: Фото Жмеринка.City

У ході проведення колегії з моніторинговим дослідженням рівня сформованості логіко-математичної компетентності дітей старшого дошкільного віку та рівня навчальних досягнень з математики учнів 4-х класів виступила психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олена Гулько.
Про рейтинги ЗЗСО І-ІІІ ст. в ІІ і ІІІ етапах олімпіад розповіла директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Завірюха.
«У першому етапі олімпіад взяли участь 4 686 учнів, з яких у ІІ етап перейшли 747, а до ІІІ етапу – 49 учнів», – мовила Ірина Завірюха.

Автор: Фото Жмеринка.City

В рейтингу школи Жмеринської громади вибороли 2 – І-х місця, 2 – ІІ-х місця та 6 – ІІІ-х місць. Зокрема, І місце – учні школи №2 та Браїлівської школи ім. Забаштанського, ІІ місце – учні Браїлівської школи ім. Забаштанського, ІІІ місця – усні школи №2, школи №3, школи №5, школи №6, Мартинівської школи та Браїлівської школи ім. Забаштанського.
По завершенню колегії директор школи №6 Людмила Бігун провела для присутніх освітян екскурсію закладом. Присутні завітали до класів Нової Української школи, оглянули ресурсну кімнату та нещодавно відремонтовані їдальню та харчоблок.

За матеріалами – Жмеринка.City

    Author