19 квітня у Жмеринській міській раді відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС, на якому розглянули епідситуацію з поширенням коронавірусу та прийняли рішення щодо форми навчання учнів загальноосвітніх закладів Жмеринської міської територіальної громади.

Секретар комісії з питань ТЕБ і НС Микола Захарчук повідомив, що Жмеринка отримала рекомендації обласної комісії щодо карантинних обмежень, зважаючи на епідситуацію у Вінницькій області. Згідно рішення обласної комісії, рекомендовано відновити очну форму навчання для учнів випускних класів, а саме 9-х та 11-х.

У ході роботи члени комісії розглянули колективне звернення від батьківських комітетів та представників депутатського корпусу, у якому йдеться про відміну дистанційного навчання та повернення усіх дітей за шкільні парти. Також комісія розглянула можливість відновлення очної форми навчання для випускних та учнів 1-4 класів.

Заступник міського голови Ольга Боровська повідомила, що кожного дня отримують звіт даних щодо хворих на коронавірус на Жмеринщині.

«За останній тиждень ми спостерігаємо зменшення кількості хворих у стаціонарі Жмеринської ЦРЛ, однак залишаються і важкохворі. Останній випадок на COVID-19 серед дітей зафіксували наприкінці березня, 7 квітня 2 випадки захворювання серед дітей виявили у сільській місцевості, 2-є дітей хворіють на пневмонії. Минулого тижня лікарня мала 92% наповнюваність ліжкомісць, а сьогодні ця цифра становить 80%. Станом на 19 квітня на апаратат СіПАП – 7 пацієнтів, на кисневих концентраторах – 40 пацієнтів», – акцентувала Ольга Геннадіївна та зауважила: «Варто пам’ятати, що важкохворі діти з діагнозом COVID-19 лікуються саме у спеціалізованій обласній інфекційній лікарні».

Начальник управління освіти Аліна Твердохліб зауважила, що рішення комісії має бути логічним, виваженим та послідовним: «Щасливі ті люди, які перехворіли у легкій формі, які не знають, що таке 2 лікарі на 129 пацієнтів, які не пережили складне лікування під кисневим апаратом… Ми повинні ставити на перше місце здоров’я людей, однак, якщо батьківські комітети та депутати вимагають повернення очної форми навчання, ми йдемо назустріч, але разом з тим беремо на себе відповідальність».

Надалі виступив головний лікар Центру ПМСД Олег Калінський, який повідомив про позитивну динаміку зменшення кількості хворих, однак у зв’язку з завершенням опалювального режиму та прогнозованим зниженням температурного режиму повітря на найближчий тиждень, рекомендував продовжити дистанційне навчання для усіх школярів.

Продовжити навчання учнів дистанційно рекомендувала також завідувач Жмеринського міськрайонного відділу лабораторних досліджень МОЗ України Людмила Голева.

Більшістю голосів члени комісії підтримали рекомендації обласної комісії: навчання у жмеринських школах з 20 квітня буде організоване у такому ж режимі, як у місті Вінниці. За шкільні парти повернуться учні 9 та 11 класів, 1-8 та 10 класи продовжать навчання дистанційно.

За матеріалами – Zhmerynka.city

    Author