TAGS: абітурієнтуВипуск

Вступна кампанія 2020 року для багатьох випускників шкіл обіцяє бути гарячою. Адже, крім карантину, на абітурієнтів чекає низка змін, внесених законодавцем. Тож визначаємо, як вступатимуть цього року у виші та що за новий документ додався до переліку обов’язкових.

Зміни до законодавства чітко визначили перелік документів, які подаватимуть абітурієнти.

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти вчена рада закладу вищої освіти затверджує Правила прийому, якими встановлюються: 

  • перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких має становити не менш як 20 відсотків конкурсного бала;
  • вага середнього бала документа про повну середню освіту, що має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала;
  • вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), що має становити не більш як 60 відсотків конкурсного бала за конкурс творчих здібностей та не більш як 25 відсотків конкурсного бала за конкурс фізичних здібностей;
  • вага бала за особливі успіхи членам збірних команд України на міжнародних учнівських олімпіадах, призерами IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, спортивні досягнення за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту), та/або бала за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала;
  •  вага бала за мотиваційний лист вступника, що може становити від 0 до 1 відсотка конкурсного балаза умови оприлюднення результатів оцінювання мотиваційних листів на веб-сайті закладу вищої освіти до початку основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Конкурсний бал обчислюється, як сума балів перелічених позицій, помножена на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до закладу вищої освіти. Сума вагових коефіцієнтів має дорівнювати одиниці.

Про мотиваційні листи

До пакету вступних документів додався мотиваційний лист. Хоча балів він дає небагато, але все ж таки здатний стати вирішальним, якщо на одне місце претендуватиме одразу декілька абітурієнтів.

Мова йде не про епохальний твір на 20 сторінок. Гірше. Це — дистильований, максимально стислий виклад ваших здобутків і цілей.

На освітньому сайті надано інформацію щодо основних вимог, які висувають до мотиваційного листа.

Ми бажаємо всім абітурієнтам поточного року терпіння та успіху. Ваша остання шкільна весна не подарувала омріяних хвилювань випускних вечорів, то. значить, обов’язково повезе у чомусь іншому. Можливо, саме вступна кампанія відкриє вам шлях до заповітної мрії.