TAGS: Дистанційне навчаннякарантин

Одразу після рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в управлінні освіти Жмеринської міської ради прийняли рішення про дистанційне навчання для учнів загальноосвітніх шкіл міста.

І хоча багато хто з дітей сьогодні радіє вимушеним тритижневим канікулам, виконання навчальної програми, державну підсумкову атестацію та ЗНО ніхто не відміняв. Тому займатися самоосвітою та працювати з вчителями через мережу Інтернет – єдина можливість отримати хороші бали по завершенню семестру та екзаменів. До того ж, лише нещодавно, в лютому, карантин завершився через ГРВІ та грип.

«Школи і дитячі садочки закрили на карантин до 3 квітня, а це цілих три тижні. Одразу в квітні на випускників чекає зовнішнє незалежне оцінювання, тому сидіти вдома без підготовки буде неправильно, – розповідає начальник управління освіти Аліна Твердохліб, – Ми прийняли рішення про дистанційне навчання, і вже передбачили ряд заходів, які допоможуть не лише комунікувати педагогам і дітям через сучасні освітні платформи, а й краще пізнати можливості новітніх технологій».

13 березня очільниця освітньої галузі Жмеринки провела онлайн конференцію із директорами шкіл. Спільно обговорили особливості дистанційного навчання та покрокову інструкцію роботи на відстані.

Спробувати нові форми роботи через гейміфікацію (навчання як гру), зареєструватися на спеціальних платформах, створити групу у Viber, планувати завдання на тиждень, обговорювати хід виконання у спільних чатах, раз на тиждень робити прямі трансляції, переглядати відео уроки на You Tube із подальшим обговоренням – саме це стало лейтмотивом відео конференції освітян міста, що пройшла «на відстані».

Кожен освітній заклад отримав рекомендації щодо організації дистанційного навчання, а також поради від педагогів-експертів Новопечерської школи.

«Карантин поставив перед вчителями нові виклики, але разом з тим мотивує усіх нас не боятися перейти на «ти» з сучасними освітніми технологіями. У минулому році нам вдалося першими в області запровадити електронні журнали та щоденники. Я впевнена, що і з цим завданням ми впораємося, – наголосила Аліна Твердохліб, – Головне, щоб ми усі були здорові!».

Нагадаємо, що секретар міської ради Юрій Світлак звернувся до жмеринчан з приводу карантинних заходів, а також закликав батьків слідкувати за дітьми, адже це не канікули, а карантин, і проводити учням свій вільний час у на вулицях, у скупченнях людей, заборонено.

Дехто з педагогів поділився секретами успіху дистанційного навчання, адже не вперше користуються такими можливостями освітнього процесу. Про це ми розкажемо у наших наступних сюжетах.

За матеріалами – Жмеринка CITY