19 листопада комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Жмеринської міської ради отримала у власність новенький спеціалізований автомобіль, призначений для перевезення осіб із інвалідністю.

«Сучасне авто відкриє нові можливості для надання допомоги дітям з особливими освітніми потребами, які живуть у віддалених куточках міста та усієї міської Жмеринської об’єднаної територіальної громади», повідомив секретар міської ради Юрій Світлак.

Придбали автомобіль завдяки залученню державної субвенції з частковим фінансуванням з міського бюджету. За словами начальника фінансового управління Галини Безверхньої, з державного бюджету вдалося залучити 1 мільйон 292 тисячі гривень, а з міського бюджету виділили співфінансування у розмірі 526 тисяч.

Автомобіль обладнаний для перевезення і занять

Новий автомобіль виготовлений згідно з нормативно-технічною документацією, вже готовий до експлуатації. Задні двері авто обладнані підйомником та спеціальним пристроєм для колісних крісел.  Окрім сучасного обладнання всередині авто обладнане методично-дидактичними матеріалами, іграшками, ігровою магнітною дошкою та іншим.

Сучасне авто відкриє нові можливості для надання допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

Сидіння пасажирів і водія обшиті матеріалами, виготовленими з екологічних матеріалів. Спереду і позаду автомобіля є розпізнавальні знаки «Особа на інвалідному візку». До всіх сидінь є спеціальні кріплення для захисту і безпеки під час руху. Також авто містить спеціальне кріплення для фіксації крісла-візка.
Начальник управління освіти Аліна Твердохліб розповіла, що автомобіль буде у власності Інклюзивно-ресурсного центру, завдяки якому фахівці матимуть змогу виїжджати у різні віддалені мікрорайони і працювати із дітками, які потребують підтримки фахівців.
Керівник Інклюзивно-ресурсного центру Лариса Рубанська повідомила, що в Центрі працюють вчитель-логопед, 2 практичні психологи та 2 реабілітолога. І хоча Центр у квітні відсвяткував свій перший рік від дня заснування, його послугами у Жмеринці скористалися близько 400 осіб. На сьогодні ІРЦ відвідують близько 210 жмеринчан.