У Жмеринці облаштували ще одну ресурсну кімнату для дітей з особливими фізичними потребами. У школі №6 створили спеціальний освітній простір для діток з інвалідністю. Усього в закладі інклюзивним навчанням охоплено 9 дітей: 7 у початкових класах та 2 – у старшій школі.

Ресурсна кімната розділена на кілька частин: навчальну, ігрову або зону відпочинку, побутову та куток сенсорної розрядки.

Є столики для занять, місце для розвитку мовлення із логопедом перед люстерком та зона релаксу на пісочниці із підсвіткою.

За кошти міського бюджету придбали спеціальні дидактично-розвивальні ігри та набори для роботи з дітьми. Тут є можливість для індивідуальних занять та роботи у малих групах.

Начальник управління освіти Аліна Твердохліб повідомила, що ресурсна кімната має на меті допомогти дітям з особливими потребами адаптуватися до навчання на рівні з усіма учнями та зменшити психоемоційну напругу. У функціональних зонах діти мають можливість працювати з вчителями-асистентами, логопедами та психологами.

Основною функцією ресурсної кімнати є збереження психоемоційного стану учнів з різними нозологіями та школярами без особливих освітніх потреб і створення у такій групі позитивного мікроклімату.

Нагадаємо, що нещодавно у школі №5 відкрили сучасну ресурсну кімнату з інтерактивною підлогою та пісочницею.

У місті також функціонує Інклюзивно-ресурсний центр, у якому щороку понад 300 дітей користуються послугами кваліфікованих фахівців.

За метеріалами – Жмеринка.City