Смачні рецепти із кулінарної книги Анни Тимофіївни Дьякової, традиційні козацькі страви та кулінарну культуру Франції вивчали учні школи №3 під час 3 тижня челенджу Healthy Schools – Національні кухні. Цього тижня у школі вивчають кухні різних національностей, серед яких традиційно рідна українська, не менш близька жмеринчанам єврейська та витончена французька.

Як розповіла директор школи Тамара Білан, в рамках тижня у закладі провели ряд активностей – дослідницьке рандеву «Смачний привіт з Ізраїлю», «Страви навіяні Енеїдою» та день французької кухні «Bon appétit».

«Під час 3-го тижня, вихованці закладу провели кропітку дослідницьку роботу, відвідали міський історичний музей, перечитали «Енеїду» Івана Котляревського, віднайшли в ній рецепти справжніх українських страв та приготували їх», – мовила Тамара Білан. А вправні педагоги школи №3 про смачні потапці навіть підготували вірш.

Дізнатися більше особливостей приготування страв з єврейської кухні учням допомогла сім’я жмеринчан, яка наразі проживає в Ізраїлі. Під час онлайн спілкування діти дізналися, як приготувати форшмак, аморети, гометаш, тхина та шакшука.

Останнім, але не менш цікавим досвідом для учнівської молоді стало вивчення популярних рецептів з французької кухні. Соус бешамель, рататуй, ароматні круасани, бефстроганов, – все це та багато іншого тепер знають, як приготувати учні школи.

«Ми обрали саме французьку кухню, тому що вона дуже корисна, в ній мало жирів та різноманітних приправ, вона не гостра і не солона. Певно тому так багато французьких страв включено до шкільного меню», – розповіла Тамара Білан.

Пізнати краще культуру французької кухні учням допомогли педагоги школи №3 Людмила Якимець та Лариса Кучинська. «Ми впевнені, що такі заходи не тільки змінять культуру харчування наших вихованців, а й навчать їсти смачно, грамотно та різноманітно», – говорять у школі.

Більше подробиць у відео

За матеріалами – Жмеринська Газета

Author